ENERGY-XGEN

Fotowoltaika

Moduł fotowoltaiczny zamienia energię słoneczną w energię elektryczną. Panel składa się ze specjalnie ułożonych ogniw, połączonych tak, aby uzyskać odpowiednie warunki prądowo-napięciowe dla całego modułu. W takim ogniwie znajduje się płyta z półprzewodnikiem. Foton padający na ogniwo zostaje pochłonięty, co doprowadza do wybicia elektronu. Elektron zostaje wprawiony w ruch, który generuje przepływ prądu elektrycznego. Po bokach znajdują się specjalne płytki wytworzone wyłapujące elektrony. Ważny jest sposób wykonania modułu – polikrystalicznych i monokrystalicznych.

Panele polikrystaliczne z uwagi na swoją budowę, posiadają obszary graniczne między ziarnami i kryształami, które powodują hamowanie przepływu elektronów czego skutkiem jest redukowana moc wyjściowa ogniwa oraz sprawność.

Panele monokrystaliczne składają się z pojedynczej struktury krystalicznej, dzięki czemu przepływ elektronów przez materiał jest bardziej efektywny. Z tego powodu w naszej ofercie posiadamy tylko panele monokrystaliczne.